NILA

75₺ ve üzeri alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO!

Makaleler » BLOG & TRENDLER » JARTİYER VE DÜĞÜN JARTİYERİ

JARTİYER VE DÜĞÜN JARTİYERİ

Sık sık insanların "jartiyer" ve "jartiyer kemeri" terimlerini karıştırdığını duyuyorum. İkisi arasında ince ama belirgin bir fark var, bu yüzden bir düğün jartiyeriyle bir jartiyer arasındaki farkı açıklayacağımı düşündüm.


Sık sık insanların "jartiyer" ve "jartiyer kemeri" terimlerini karıştırdığını duyuyorum. İkisi arasında ince ama belirgin bir fark var, bu yüzden bir düğün jartiyeriyle bir jartiyer arasındaki farkı açıklayacağımı düşündüm. Bazen bir jartiyer, düğün jartiyer veya gelin jartiyer olarak adlandırılabilir. Bu terimler birbirinin yerine kullanılır ve aynı şeyi ifade eder- sadece bir jartiyer.

 

Ancak farkı bilmek önemlidir, çünkü bir mağazaya ya da gelin dükkanına gidip bir jartiyer sorarsanız, bir iç çamaşırı dükkanına gidip düğün jartiyerini istemekten tamamen farklı bir şey elde edebilirsiniz! Bu, doğru yerde ne isteyeceğinizi bilmekle ilgilidir!

 

Jartiyer Kemeri Nedir?

 

Jartiyer kemeri , birinin beline dolanan bir iç çamaşırı parçasıdır. Genellikle dantelden yapılır, ancak her zaman değil. Jartiyer kemeri, külotlu çorapları veya çorapları tutmak için klipsler veya çıtçıtlar kullanır.

 

Jartiyer kemeri, çorapları çok daha sert tutarken elastik olmayan günlerde başladı ve bu nedenle onu bel çevresine sabitlemek en mantıklıydı. Zamanla jartiyerlerin seksi bir kadınlık sembolü haline geldiği konusunda hepimiz hemfikir olabileceğimizi düşünüyorum.

 

İşte bir dantelli jartiyer kemerinin iki resmi, bel çevresinde dolanan güzel dantel bandı veya kemeri ve külotlu çorap üzerine sarkan kayışları görebilirsiniz. Bir jartiyer kemeri taktığınızda, uyluk yüksek çoraplar veya bir jartiyer kayışı ile giyilmek üzere tasarlanmış başka bir külotlu çorap gibi, bacağınıza tamamen çıkmayan külotlu çorap veya çoraplar kullanmanız gerekir.

 

Jartiyer Nedir?

 

İkincisi, jartiyer. (Unutmayın, jartiyere düğün jartiyer veya gelin jartiyeri de denir. Ancak, bu blog yazısının iyiliği için ona jartiyer diyeceğiz!)

 

Jartiyer en eski düğün geleneğini temsil eder. Düğün töreni ve nikah sırasında gelinin bacaklarından birinin etrafına giydirilen küçük süslü bir malzemedir. Jartiyer genellikle elastikten yapılır, böylece yürürken ve dans ederken dayanır.

 

Düğün jartiyeri gelin için bir yadigârdır!

 

Unutmayın, jartiyer dükkanımızda istediğiniz zaman mavi,  klasik ,  klasik  ve  modern jartiyer yadigarları için  alışveriş yapabilir  veya  sadece size özel, beğendiğiniz bir jartiyer tasarımı hakkında  bilgi  almak için info@suthyen.com adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz  !

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4